„Zistite viac o kvalitnej montáži okna”

Ako vám môžem pomôcť?

Takmer všetky chyby montáže

perexMontáž okna má od roku 2010 svoje pravidlá. To isté však platí aj pre materiály, ktoré sú pri normovej montáži použité. To znamená, že aj kotvy, pásky, fólie, peny a lepidlá treba vyberať, montovať alebo zabudovávať podľa aktuálne platných noriem a reálneho stavu stavby.

Nevhodná montáž okna do roviny tepelnej izolácie

zla-montaz mensiMontáž okna do roviny tepelnej izolácie (predsadená montáž okna) je vhodná najmä pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Takáto montáž pomôže eliminovať tepelné mosty a posúva izotermu rosného bodu mimo plochu okna. Tým zabráni tvorbe nežiaduceho kondenzátu v zimných mesiacoch. Avšak toto platí len vtedy, ak je táto montáž zrealizovaná správne.

VIDEO: Simulácia dilatačných pohybov stavby a výplňových konštrukcií

Simulacia-dilatacnych-pohybovNáš partner, spoločnosť ISO-Chemie, vyvinula model na simulovanie dilatačných pohybov na stavbe v oblasti výplňových konštrukcií.

Nesprávne prekrytie polyuretánovej peny

PU pena poskodenaVoda môže začať z exteriéru presakovať aj z dôvodu nesprávneho prekrytia polyuretánovej peny v pripájacej škáre. 

Zanedbané utesnenie okna

zatecene oknoČastým problémom, s ktorým sa stretávame s praxi, je zlé utesnenie okna. Jedným z príkladov je  zanedbanie utesnenia okna pri teréne voči stojatej vode pomocou tesniacej fólie na báze EPDM.

Výpočet spotreby pások