„Zistite viac o kvalitnej montáži okna”

Ako vám môžem pomôcť?

Našim cieľom je poskytnúť rady a tipy pre lepšiu montáž okien

Zateká vám okno pri daždi? Fúka pod parapetom pri silnom vetre? Na okne sa zráža voda a tvoria sa plesne? Alebo neviete otvoriť okno, pretože sa zvesilo krídlo okna? Vaše problémy sú nám dôverne známe. Rozhodli sme sa preto zrozumiteľne a jednoducho popísať práce, materiály, výrobky, ale aj teplotno-vlhkostné javy pri montáži okien. Na tejto webovej stránke nájdete rady odborníkov, ako sa týmto problémom vyhnúť ešte pred montážou, ale aj tipy, ako ich riešiť, keď ich už zažívate na vlastnej koži.

Prečo sa zaoberať montážou okna?

Pri výbere dodávateľa okien veľakrát zabúdame na správnu montáž. Táto sa, bohužiaľ, vo veľkej miere podpisuje pod všetky prevádzkové problémy spojené s užívaním nového okna. Už ste si pozorne naštudovali všetky cenové ponuky, vybrali ste si počet komôr, typ a farbu profilu, šírku zasklenia či hrúbku skla? Dozvedeli ste sa aj niečo o montáži? V súčasnosti už nie je problém vyrobiť kvalitné okno. Jeho úžitkové vlastnosti však získate až kvalitnou montážou.  Ani najkvalitnejšie okno nezachráni nekvalitnú montáž, ktorá sa skôr či neskôr prejaví. Okno si predsa nekupujete na jednu sezónu, ale na 30 a možno aj viac rokov.

O projekte

Iniciátormi a realizátormi webovej stránky montaz-okna.sk sú odborníci zo spoločnosti ALLMEDIA, spol. s r.o. Problematika správnej montáže okna je zložitejšia ako sa na prvý pohľad zdá. Roky práce a nazbierané vedomosti v oblasti montáže okna nás doviedli k potrebe šíriť poznatky o poctivej a správnej montáži aj medzi laickou verejnosťou. Informácie vychádzajú z našich skúseností a snažíme sa podať ich v objektívnej rovine. Spolupracujeme s mnohými montážnymi firmami, ktorých pracovníkov sme vyškolili pre prácu s materiálmi uvádzanými na tejto stránke (pozri sekcia Osvedčenéné firmy). Nie sme ale schopní garantovať výsledok ich práce, keďže nemáme personálne kapacity, ktoré by poskytovali dohľad na stavbách po celom Slovensku. Radi vám však odpovieme na všetky vaše otázky, v prípade potreby prídeme na vašu stavbu a pomôžeme vám nájsť riešenie pre vaše problémy s oknami.

Autormi textov, nákresov a fotografií sú pracovníci spoločnosti ALLMEDIA, spol. s r.o. Autorské vlastníctvo sa nevzťahuje na verejne dostupné texty, ktoré nepodliehajú autorskému zákonu a na textový a obrázkový materiál, ktorý je uvedený so súhlasom autora. Pri tvorbe stránky a pri našej práci čerpáme najmä z týchto zdrojov:

Odbornejšie články a riešenia nielen o montáži okien môžete nájsť v elektronickej forme časopisu OKNOviny. Časopis vydáva združenie SLOVENERGOOKNO, ktorého členom je aj spoločnosť ALLMEDIA, spol. s r.o. 

Výpočet spotreby pások